Lektoři

univ. docent PhDr. Richard Bárta, PhD., MPHNew
Od roku 2015 pôsobí na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, n. o., ako vysokoškolský pedagóg a Vedúci pracoviska Ústavu bl. Z. G. Mallu v Košiciach. Dvadsaťštyri rokov pracoval na Ministerstve vnútra SR, kde za posledných 15 rokov svojej kariéry pôsobil na špecializovanom útvare Prezídia Policajného zboru SR Úradu hraničnej a cudzineckej polície, Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. Zastupoval Východné Slovensko v rámci procesu Schengenského hodnotenia v oblasti vzdušnej, pozemnej hranici, Policajnej spolupráce, ochrany osobných údajov, víz, Schengenského informačného systému a úradu SIRENE. Bol styčným dôstojníkom, poradcom pre štátne, verejné a mimovládne organizácie pri vojnovom konflikte medzi Ruskom a Ukrajinou v oblasti nelegálnej
migrácie a obchodovania s ľuďmi pre Košický kraj. Je autorom i spoluautorom mnohých publikácii v uvedenej problematike.
Mgr. Robin Brzobohatý, Ph.D.2023
Mediátor v Mediačních centrech v Brně a Olomouci, zkušební komisař MSp pro zkoušku mediátora
Je českou kontaktní osobou pro komunikaci s mediátorem Evropského parlamentu pro řešení mezinárodních únosů dětí rodiči. Od roku 2005 působí v oblasti sociálně-právním ochrany dětí, mezi lety 2015 a 2020 byl vedoucím mezinárodního mediačního programu na Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí v Brně. Od roku 2018 je u Institute for the Study of Conflict Transformation (ISCT) v USA certifikovaným mediátorem, roce 2023 byl jmenován Fellow of the ISCT; je spoluautorem několika oceňovaných publikací, včetně Rukověť mediátora, aneb co je nutné znát nejen ke zkouškám mediátora, nebo Interdisciplinární spolupráce v nejlepším zájmu dítěte a dalších kapitol a odborných článků v oblasti rodinného práva. Od roku 2016 pomáhá zavádět interdisciplinární spolupráci v různých lokalitách v České republice a pomáhá při zavádění participačních prvků a přístupů při práci různých profesionálů (soudů, OSPOD, pomáhajících profesí, atd.).
Tel. 608 276 046, E-mail: robin.brzobohaty@gmail.com


Mgr. Ing. Martina Cirbusová, Ph.D.New
Vedoucí Mediačního a edukačního centra a Manželských a rodinných poraden v Brně
Od roku 2015 se zabývá interdisciplinární spoluprací a aplikaci tzv. Cochemského modelu při práci s rodinami v rozpadu; od dubna 2019 je u Institute for the Study of Conflict Transformation (ISCT) v USA certifikovanou mediátorkou, od roku 2023 také Fellow of the ISCT a členkou správní rady tamtéž. Pravidelně vede výcviky v mediaci v USA a Evropě (Polsko, Itálie apod.). Je spoluautorkou publikace Interdisciplinární spolupráce v nejlepším zájmu dítěte a dalších publikací a odborných článků v oblasti rodinného práva. Od roku 2016 pomáhá zavádět interdisciplinární spolupráci v různých lokalitách v České republice a pomáhá při zavádění participačních prvků a přístupů při práci různých profesionálů (soudů, OSPOD, pomáhajících profesí, atd.). Vyučuje na několika univerzitách a vysokých školách.
Tel. 731 654 897, E- mail: tinacirbus@gmail.com
Phdr. Melinda Čakarová 2023
Supervizorka


Doc. PhDr. Ludmila Čírtková, CSc., dr. h. c.2023
Forenzní psycholožka, soudní znalkyně, akademická pracovnice
Dlouhodobě se věnuje nauce o obětech trestných činů (viktimologii), zaměřuje se zejména na problematiku domácího násilí, stalkingu a sexualizovaného násilí. Jako forenzní psycholožka spolupracuje na objasňování a vyšetřování závažné
trestné činnosti. Přednáší soudní psychologii na Právnické fakultě UK. Na Husitské teologické fakultě UK vede předmět „vztahové násilí“. Působí v Bílém kruhu bezpečí, který pomáhá obětem trestných činů. Je členskou představenstva BKB, lektorkou a psycholožkou v poradně BKB pro oběti trestných činů. Jako expertka se podílela na přípravě zákona o obětech trestných činů. Je autorkou několika knih. V roce 2020 vyšla publikace „Domácí násilí. Nebezpečné rodinné vztahy ve 21. století“. Za poslední knihu „Právní psychologie v aktuálních tématech“, byla oceněna Kuffnerovou cenou Psychiatrické společnosti ČLS JEP.
Mgr. Mária ČulenováNew


doc. PaedDr. PhDr. JUDr. Jaroslava Drgová, PhD., DPH, DBANew
Pôsobí na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, n. o., Slovenská republika ako pedagóg od roku 2017 (v rokoch 2014-2017 ako študent) v odbore Sociálna práca – garant SP od 2022 a v odbore Verejné zdravotníctvo – vedúca Katedry VZ od 2025.
Slovenská republika má na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave od 2022 akreditované bakalárske štúdium Sociálnej práce so zameraním na Counseling (sprevádzanie). Counselingu, vrátane pastorálneho, určeného všetkým sociálne odkázaným klientom, sa autorka t. č. venuje.
drgova@vssvalzbety.sk
ORCID: https://orcid.org/0000-0003-0424-0274
Ing. David gruber
Autor, učitel, školitel, řečník
Nejplodnější a nejčtenější autor svého oboru v zemi, zakladatel důležité vědy „techniky duševní práce“ neboli beneopedie. Beneopedie je odborná disciplína o tom, jak se dobře vzdělávat, úspěšně pracovat, spokojeně žít. Zabývá se rozvojem osobnosti komplexně a systémově. Zakladatel profese nezávislého lektora v ČR, zakladatel profese multimetodického lektora ve světovém měřítku, zakladatel profese kouče ve
světovém měřítku (více než 15 let před západní průkopnickou knihou o koučinku – J. Whitmore: Koučování), zakladatel a proslavovatel krátkodobých tréninkových kurzů rozvoje osobnosti v naší zemi.
Autor více než 100 klasických knih, e-knih a audioknih, většinou bestsellerů. Jeho knih se již prodalo přes milion a padesát tisíc výtisků. Kupují je i ti, co téměř nečtou. Autor čtyř televizních vzdělávacích seriálů – celkem 34 dílů. Člověk, který udělal z učení zábavu a show, odstranil nechuť a
zdlouhavost při studiu. Člověk, který naučil český národ učit se. Člověk, který zlomil věčné začátečnictví u těch, kdo se učí anglicky, zlomil prokrastinaci obecně. Člověk, který naučil lidi porazit trému a ostych. Člověk, na jehož kurzy do ČR jezdí žáci například z Německa, Švédska, Rakouska, ba až z Austrálie. Učitel národa, který kromě okresů Sokolov a Rakovník byl pozván učit a také učil ve všech okresech naší země. Člověk, jehož žáci jsou dnes rektory, prorektory, univerzitními profesory významnými vědci, primáři a lékaři, známými advokáty, soudci, vynikajícími novináři, ministry a náměstky ministrů, úspěšnými manažery a podnikateli, starosty, poslanci, senátory, obchodníky, IT specialisty, učiteli, psychology, poradci, hvězdami šoubyznysu – a vůbec jde o všechny profese, které pracují hlavou.
On-line kurzy:
Jak zvládnout těžké životní situace v pohodě?
Jak se ubránit manipulaci a řečnickým trikům?
Rychločtení Davida Grubera


Mgr. Tereza HanajováNew
Zapsaná mediátorka
Působí od roku 2019 jako zapsaná mediátorka. Je vědeckou pracovnicí a doktorandkou Centra mimosoudního řešení sporů na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde se ve své disertaci zaměřuje na mediaci v pracovním právu. Na fakultě vyučuje mediační předměty a je součástí výzkumného týmu zkoumajícího první nařízená setkání se zapsaným mediátorem. Koučuje mediátory na mezinárodní soutěži CDRC, kde tým v roce 2024 obsadil 1. místo a v roce 2023 3. místo.
Tereza je také zkušební komisařkou pro zkoušky zapsaného mediátora na Ministerstvu spravedlnosti ČR. Vedle vlastní praxe a akademické činnosti se zaměřuje na vzdělávání mediátorů – jak v obecné rovině, tak v oblasti duševního vlastnictví (IP) a školní mediace, kde spolupracuje s organizací Restorativní škola. Školní mediaci se věnuje nejen teoreticky – pravidelně řeší školní mediační případy a několik let prováděla peer mediační tým. Má také zkušenosti s facilitací velkých veřejných setkání a s působením v roli ombudsmanky v politické straně.
Bc. Simona HasilováNew
Studuje navazující magisterské studium Resocializační pedagogiky na Univerzitě Pardubice. Bakalářský titul získala v oboru Humanitní studia na stejné univerzitě, kde se ve své závěrečné práci zaměřila na styly učení. Praktické zkušenosti nasbírala v organizacích Laxus z.ú., SKP-CENTRUM, o.p.s. a SVP Pyramida v Rybitví, kde měla možnost pracovat s různými skupinami klientů. Odmaturovala na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích v oboru Bezpečnostně právní činnost. V současnosti se rozhoduje mezi kariérou u Policie České republiky a působením v sociálních službách, zejména v práci s osobami závislými na návykových látkách.


JUDr. Karel HavlíčekNew
Právník, vydavatel a nakladatel, vysokoškolský pedagog, scénárista, spisovatel a publicista
Ve svých společnostech Havlíček Brain Team a Stálá konference českého práva vydává zejména právnické publikace, Realizuje konferenční a vzdělávací akce kde vyvolává veřejnou diskusi o právu a šíří právní osvětu. Je vydavatelem časopisu Rodina – odborného měsíčníku o rodině ze všech stran.
P. MGR. ANTONÍN HRÁČEKNew
Katolický kněz
v Kroměříži. Od roku 2007 jako ředitel Pastoračního domu Velehrad v italských Dolomitech. V roce 2021 nastoupil jako spirituál v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci, do jehož pastorační péče na kolejích spadají vysokoškolští laičtí studenti a bohoslovci.


kpt. JUDr. Patrícia Krásná, PhD. LL.M.2023
Prorektorka pre celoživotné vzdelávanie a informatizáciu Akadémie Policajného zboru v Bratislave
V rokoch 2019-2022 pôsobila ako odborný asistent na katedre kriminológie Akadémie Policajného zboru v Bratislave, v rokoch 2022-2024 ako odborný asistent na katedre vyšetrovania Akadémie Policajného zboru v Bratislave. V rámci svojej odbornej činnosti sa venuje problematike práv, ochrany obetí trestných činov, problematike páchateľov, odsúdených, obvinených, prvkom restoratívnej justície, probačnej a mediačnej službe, ale aj celoživotnému vzdelávaniu a ďalšiemu vzdelávaniu príslušníkov Policajného zboru. Svoj interes zameriava tiež na nachádzanie riešení problémov detegovaných policajnou aplikačnou praxou v rámci vyšetrovania a dokazovania trestnej činnosti, konkrétnejšie aj domáceho násilia. Bola riešiteľkou projektu APVV-19-0102 ,,Efektívnosť prípravného konania – skúmanie, hodnotenie, kritériá a vplyv legislatívnych zmien“ a tiež národného projektu „Zvýšenie odolnosti Slovenska voči hybridným hrozbám pomocou posilnenia kapacít verejnej správy“, kód projektu ITMS2014+: 314011CDW7. Je autorkou viacerých odborných vedeckých výstupov z oblasti kriminológie, trestného práva a vyšetrovania kedy i uplatnenie v rámci predkladaného projektu nachádza práve v týchto konkrétnych rovinách.
Dr. h. c. Prof. JUDr. Lucia Kurilovská, PhD.New
Profesorka trestného práva na Univerzite Komenského v Bratislave, Právnickej fakulte, Katedre trestného práva, kriminológie a kriminalistiky.
1. štátna tajomníčka ministerstva vnútra Slovenskej republiky
V pozícii generálneho štátneho radcu, pôsobila ako poradkyňa ministra spravodlivosti Slovenskej republiky v rokoch 2012-2016. Od augusta 2014 do apríla 2023 bola rektorkou Akadémie Policajného zboru v Bratislave, kedy sa výraznou mierou podieľala na jej rozvoji, prosperite a úspechoch. Bola členkou viacerých poradných orgánov ústrednej štátnej správy Slovenskej republiky, medzirezortnej pracovnej skupiny na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR, pracovných skupín pre implementáciu smerníc Európskej únie, disciplinárnych senátov pre postih sudcov, v Rade pre probáciu a mediáciu, v Komisii zriadenej ministrom spravodlivosti na analýzu možnej aplikácie Ústavu pre výkon trestu odňatia slobody matiek s deťmi, bola podpredsedníčkou v komisii pre zavádzanie elektronického monitoringu pri Ministerstve spravodlivosti Slovenskej republiky. Je členkou v Redakčnej rade odborného časopisu Policajná teória a prax, v Redakčnej rade časopisu Institutiones Administrationis – Journal of Administrative Sciences, vo vedeckých radách Policajnej akadémie Českej republiky v Prahe, na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a na Fakulte práva Paneurópskej vysokej školy v Bratislave. Odborne i vedecky sa venuje problematike trestného práva, práv, ochrany obetí trestných činov, prvkom restoratívnej justície, probačnej a mediačnej službe, vzdelávaniu príslušníkov Policajného zboru, trestnej politiky štátu, kriminality a mnohým ďalším. Jej portfólio odborného a vedeckého pôsobenia je nesmierne obsiahle.


Mgr. Veronika Michvocíková, PhD.2023
Absolvovala v roku 2015 magisterské štúdium na Filozofickej fakulte na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Doktorandské štúdium absolvovala na Filozofickej fakulte na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Od roku 2018 pôsobí na Katedre pedagogiky absolvovala na Filozofickej fakulte na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, kde je od roku 2022 zároveň vedúcou katedry. Vo svojej vedecko-výskumnej činnosti sa zameriava na skúmanie formovania národnej ideológie vo vysokoškolskom edukačnom procese, na skúmanie postojov a názorov vysokoškolského študentstva v súvislosti s aktuálnym dianím v spoločnosti, ako aj perspektívou spoločenského vývoja z pohľadu uvedenej skupiny obyvateľstva. Okrem toho identifikuje v rámci svojho odborného pôsobenia aj rozmanité možnosti riešenia konfliktných situácií v školskom prostredí. V neposlednom rade sa zameriava na analyzovanie riešenia problematiky bezpečnosti v školskom prostredí a taktiež skúma aj vplyvy rôznych typov prostredí na participáciu mladých ľudí na edukačnom procese a na vznik a prevenciu spoločensky nežiadúcich javov u žiakov.
Petr Nilius2023
Klinický psycholog, psychoterapeut
Nad rámec klinicko psychologické
praxe se dlouhodobě zabývá metodickou podporou poradenství ve školách, a
návaznou mezioborovou spolupráci mezi zdravotnictvím a školstvím.


Mgr. Kateřina Ožanová
Klinická psycholožka, psychoterapeutka, Gestalt supervizorka, členka trenérského týmu Institutu Dialog a členka sdružení Iniciativa 2023, z.s.
Vystudovala jsem obor psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci a následně specializační vzdělávání v oboru klinická psychologie a psychoterapie. Deset let jsem pracovala ve školním poradenství jako psycholožka zabývající se péčí o osoby se zdravotním znevýhodněním. V období kolem roku 2000 jsem se podílela na terénní depistáži osob, které byly dříve zbaveny povinnosti školní docházky a jejich zapojování zpět do systému vzdělávání. Průběžně jsem spolupracovala na nejrůznějších sociálních projektech a
posledních téměř dvacet let působím v ambulantní sféře zdravotnictví. Aktuálně se věnuji převážně individuální psychoterapii dospělých pacientů ve své soukromé ambulanci v Ostravě a jako lektorka psychoterapeutického výcviku v Gestalt psychoterapii také výuce a supervizi.
Osm let jsem byla předsedkyní České společnosti pro Gestalt terapii a spoluorganizovala jsem dvě česko-slovenské Gestalt konference. Postupem času jsem si uvědomila, že mi v našem oboru poněkud chybí přesahové zaměření na celospolečenská témata, proto jsem v roce 2022 spolu s kolegyní Barbarou Ernest zorganizovala mezinárodní fórum „Dělat vlny – o sociální odpovědnosti v psychoterapii“, které přilákalo téměř 200 kolegů a kolegyň napříč obory souvisejícími s péčí o duševní zdraví. (https://psychoodpovedne.webnode.cz/; sborník open space sekce:
https://drive.google.com/file/d/1uz7cR3VKYE_jLRyWnjAzrabPLIUVuKUL/view).
Téma společenské odpovědnosti a sociální spravedlnosti je oblast, na kterou se nyní zaměřuji také při své činnosti ve sdružení Iniciativa 2023, z.s (www.iniciativa2023.cz), která si klade za cíl usilovat o kvalitní a dostupnou psychologickou péči v ČR.
judr. Ivett Pavlis
Odbornice na rodičovství, výchovu a vzdělávání, mediátorka, lektorka
Odbornice na rodičovství, výchovu a vzdělávání, která působí na Slovensku v různých oblastech. Její aktivity jsou rozmanité a zaměřené na pomoc rodičům, učitelům a dětem. Založila a vede neziskovou organizaci Rodič levou zadní, která nabízí zážitkové vzdělávání pro rodiče, učitele a žáky. Poskytuje nový pohled na výchovu a přístup k dětem. Certifikovaná lektorka mezinárodního programu Pozitivní rodičovství – TRIPLE P. Ve vzdělávacích aktivitách využívá prvky storytellingu a práci se živými knihami. Působí jako mediátorka, pomáhající nacházet řešení sporů v rodinných a školních záležitostech.
Autorka publikace pro rodiče Jak řešit šikanu, která poskytuje praktické rady pro výchovu a řešení šikany dětí. Rozvíjí komunitu učitelů a rodičů, kteří si vyměňují zkušenosti a rady. Vede poradnu, blog a podcasty na téma pozitivní výchovy založené na důvěře, spolupráci a zážitcích. Řečnice na konferencích zaměřených na pedagogiku a rodičovství.
Nominovaná v anketách MÁMA ROKU 2022 a Lektorka roku 2023.
Zakladatelka projektu Aby dětem dobře bylo (2024), zaměřeného na problematiku šikany.
Realizuje program Zvládneme to pro školy a Program pozitivního rodičovství pro rodiče – oba pocházejí z Austrálie.


Marta Ptáčková
Advokátka, zapsaná mediátorka, školní mediátorka
Zaměřuje se na práva dětí (především ve vzdělávání), krom svojí soukromé praxe spolupracuje s neziskovou organizací Spoluškola, která pomáhá dětem se speciálními vzdělávacími potřebami. Rovněž spolupracuje s organizací Iniciativa 2023, která má za cíl zvyšování kvality a dostupnosti klinickopsychologické péče.
Mgr. Tomáš Planka2023


Mgr. et Mgr. Jakub Rubeš2023
Mediátor v Mediačních centrech v mediačních centrech v Ostravě, Frýdku-Místku a Brně
Od roku 2018 působí jako praktikující mediátor téměř na plný úvazek. V současné době působí jako mediátor, případně kouč opírající se o transformativní přístup ke konfliktu v několika mediačních centrech, a to v Ostravě, Frýdku-Místku a Brně. Je rovněž členem úzké pracovní skupiny u amerického Institute for Study of Conflict Transformation (ISCT), zaměřené na rozvíjení individuální podpory v konfliktech formou koučinku jednotlivců. Koučovací praxi, ale také přípravu a podporu koučů praktikujících v transformativním kontextu, se snaží rozvíjet i v České republice, kde společně s PhDr. Lenkou Polákovou letos povede 1. běh koučovacího výcviku opírající se o transformativní přístup v Česku. Je rovněž aktivním členem frankofonní organizace transformativních praktiků (Réseau francophone pour une approche transformative du conflit). V rámci mezinárodní spolupráce se na začátku roku 2025 se ve Francii (Lille) podílel na zaškolování praktikujících mediátorů pro práci s jednotlivci. Je členem statutárního orgánu – rady u českého Institutu transformace konfliktu, kde se v rámci této organizace podílí na vytváření aktivit a událostí pro vzdělávání a budování komunity transformativních koučů.
Mgr. Tereza Řeháková
Ředitelka programů Insitutu pro restorativní justici
Pracovala dlouhodobě v Probační a mediační službě (PMS), jako probační úřednice s oběťmi i pachateli trestných činů, v rámci všech obvyklých agend probace vč. alternativních trestů, přípravy odsouzených ve věznici na podmíněné propuštění a dohledů. V trestním přípravném řízení a řízení před soudem připravovalaoběti i pachatele na restorativní řešení trestného činu a poté realizovala vlastní mediace či širší restorativní setkání v rámci PMS. V posledních letech působila v projektu PMS testujícím činnost tzv. parolových komisí v ČR a možnosti rozvoje restorativní praxe především ve vězeňském kontextu. Dále pracovala jako poradce pro oběti a také vedoucí pobočky nevládní organizace Bílý kruh bezpečí z.s., kde mimo poradenství konkrétním obětem koordinovala psycho-rekondiční pobyty pro oběti trestných činů a program terapeutické podpory pro zvlášť zranitelné oběti. Absolvovala řadu výcviků pro přímou práci s klienty v rámci sociální práce nejen v trestním řízení (např. práce s klienty v krizi, s traumatem, práce v kontextu pomoci a kontroly, transparentní kruhová komunikace aj.), socioterapeutický výcvik (400h) se sebezkušenostní částí a supervizí. V letech 2020 až 2023 se účastnila za Evropské fórum pro restorativní justici mezinárodního projektu Protect, který podporoval výměnu zkušeností evropské restorativní praxe a podporu práv obětí trestných činů v evropském kontextu.
Aktuálně působí na pozici programové ředitelky Institutu pro restorativní justici, školí o restorativní praxi odbornou veřejnost, diskutuje s veřejností nejširší, dále tvoří a lektoruje kurzy pro facilitátory restorativních setkání (restorativní programy dle zákona o obětech trestných činů) vč. jejich následného metodického vedení v praxi a vede restorativní program ReSet pro osoby zasažené trestným činem se závažnými dopady.
Institut pro restorativní justici, z.s. www.restorativni-justice.cz


JUDr. Iveta StudenkováNew
Vystudovala právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně (2009 titul Mgr., 2011 titul JUDr.), během své kariéry prošla právní praxí v Kanceláři veřejného ochránce práv, advokáta dětí na Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí, a praxí advokátního koncipienta v oblasti rodinného práva, které se věnuje doposud. Od roku 2015 realizuje mediace v transformativním modelu v přeshraničních sporech, od r. 2018 doposud působí jako mediátorka s dotací nejméně jedné rodinné mediace týdně v Mediačním a edukačním centru Brno a vede rovněž vlastní soukromou praxi.
V roce 2024 složila prestižní mezinárodní zkoušku transformativního mediátora u amerického US Institute for the Study of Conflict Transformation a stala se jeho konzultantkou. Je též aktivní členkou Institutu transformace konfliktu, který pořádá vzdělávací akce v transformativní mediaci pro širokou veřejnost.
doc. JUDr. Renata Šínová, Ph.D. New
Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, rigorózní řízení a postgraduální studium absolvovala na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Ve své profesní praxi se věnuje především civilnímu právu procesnímu a právu rodinnému. Je dlouholetou členkou katedry soukromého práva a civilního procesu Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, v minulosti byla asistentkou na opatrovnickém úseku Okresního soudu ve Zlíně a v současné době působí jako counsel v advokátní kanceláři v Praze.


Bc. Anna ŠtruplováNew
Pochází z Libereckého kraje, ale v současné době pobývá také v Pardubicích, kde studuje navazující magisterský studijní program resocializační pedagogika na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice. V roce 2024 získala červený diplom z bakalářského programu humanitní studia na téže univerzitě. Ve své bakalářské práci zkoumala terapeutický účinek koní na své majitele v náročných životních situacích. Několik let působila jako administrátorka a koordinátorka lektorů pro společnost poskytující doučování. Po vypuknutí války na Ukrajině v roce 2022 pracovala jako dobrovolník v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině v Pardubicích. V rámci vysokoškolské praxe vykonávala práci asistenta pedagoga na základní škole a následně působila také na sociálním odboru městského úřadu, kde se blíže seznámila s problematikou sociální práce. Svou budoucí kariéru chce směřovat do oblasti řízení lidských zdrojů a personalistiky. Ve svém volném čase působí jako značkař pro společnost Klub českých turistů a mimo jiné je fanouškem deskových her a fotografování.
PhDr. Katarína Uherčíková
Od októbra 2024 pôsobí na súkromnej Základnej škole s materskou školu Slovnafťáčik ako pedagogická asistentka. Počas svojej praxe v oblasti psychológie, ktorú pôvodne vyštudovala, sa venovala najmä tematike psychológie zdravia. V rokoch 2002-2005 pôsobila na Sekcii podpory zdravia Úradu verejného zdravotníctva SR ako koordinátorka projektu Školy podporujúce zdravie. V rámci psychológie sa zaoberala tiež problematikou zvládania záťažových situácií, efektívnej komunikácie, riešenia konfliktov, a pod. Od roku 2001 sa zároveň venuje prekladateľstvu z anglického jazyka, najmä z oblasti literatúry faktu, konkrétne zdravého životného štýlu, stravovania, a pod.


PhDr. Markéta Vaculová, MBA
Supervizor, poradce pro pozůstalé, konzultant, lektor
Vystudovala rigorózním řízením sociální práce s poradenským zaměřením. Magisterským vzděláním je Sociální pracovnice se zdravotnickým profilem a absolutoriem získala specializaci Sestra pro psychiatrii. Přes 32 let se pohybuje v sociálních službách, zdravotnictví a školství, kde např. pracovala jako vedoucí sociální služby, metodik, vrchní sestra, VŠ a SŠ vyučující. Přes 15 let působí v sociálních službách jako nezávislý kvalifikovaný odborník (poskytuje konzultace ke standardům kvality; k práci s klienty i týmy pomocí na člověka orientovaného přístupu, dialogické praxe i na řešení orientovaného přístupu; k etické práci se seniory a s lidmi se zkušeností s duševním onemocněním anebo mentálním znevýhodněním; konzultuje možnosti podpory pozitivního chování a zvládání chování náročného na podporu a péči). V současnosti spolupracuje s MPSV na projektu transformace a deinstitucionalizace sociálních služeb. Dále pracuje jako supervizor, kouč, poradce pro pozůstalé, krizový intervent, lektor a sporadicky jako mediátor (nezapsaný).
https://www.mezioborove-vzdelavani.cz/